EduMagica.pl – Razem tworzymy edukację jutra! | Rybka MiniMini i podwodny świat – dla Nauczycieli
EduMagica.pl – Razem tworzymy edukację jutra!

EduMagica.pl – Razem tworzymy edukację jutra!

Nauczyciele

Pomagamy nauczycielom przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej wzbogacić metody dydaktyczne,
łącząc najnowsze technologie z najlepszą strategią nauczania, czyli nauką przez zabawę.

Zgłoś grupę

Czy chcesz, aby Twoja grupa wzięła udział w tym fascynującym medialnym doświadczeniu?

Informacje o programie

Nauka przez zabawę

Zainspirowani nowoczesną technologią postanowiliśmy wzbogacić metody dydaktyczne w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej, łącząc najnowsze technologie z najlepszą strategią nauczania, czyli nauką przez zabawę.

Dzięki połączeniu zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, ciekawego scenariusza i zaangażowanego prowadzenia, dzieci stają się aktywnymi uczestnikami fascynującego medialnego doświadczenia.

Nauka poprzez zabawę (ang. edutainment) pozwala dzieciom w sposób naturalny przyswoić wiedzę i wywołuje pozytywne emocje.

„Podczas zabawy dzieci są beztroskie i otwarte na otaczający je świat. Nie zawsze są świadome tego, że właśnie pogłębiają swoją wiedzę lub zdobywają nowe umiejętności. I taka nauka jest właśnie autentyczna”. prof. Marek Konopczyński, rektor Wyższej Szkoły Nauk Społecznych PEDAGOGIUM.

Nasza Pasja

EduMagica powstała z połączenia dwóch pasji. Pierwszą z nich jest pasja tworzenia unikalnej na skalę światową technologii „Digital Emotions”, której twórca Krzysztof Kieszkowski, tworząc wyjątkowe animowane postacie rozmawiające na żywo z widzami, pozwala odbiorcom doświadczyć wyjątkowych emocji wejścia w interakcję z historią, która dzieje się na ekranie.

Drugą jest pasja Marka Kaczkowskiego, który dzieli się z ludźmi swoją fascynacją kinem i sztukami audiowizualnymi oraz ciekawością świata, od lat tworząc multimedialne projekty edukacyjne.

W ten sposób powstał innowacyjny program edukacyjny, wykorzystujący „magię” nowoczesnych technologii audiowizualnych, który w niezwykły sposób przybliża zagadnienia przyrodnicze, geograficzne, ekologiczne i naukowe.

Technologia

Spotkanie w kinie z naszym animowanym bohaterem to nowoczesna forma interakcji z widzem – uczniem.

Komputerowo wygenerowana postać rozmawia z dziećmi, a aktor sterujący postacią, odgrywa rolę na żywo.

To połączenie zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, atrakcyjnego scenariusza i aktorskiej improwizacji pozwala uczestniczyć w nowym, fascynującym doświadczeniu.

Dzięki tej technologii dzieci przestają być biernymi obserwatorami i aktywnie uczestniczą w zabawie połączonej z nauką. Mogą rozmawiać z postacią i wpływać na to, co dzieje się na ekranie!

Kino jako wyjątkowe medium

Kino to przyjazna przestrzeń do przeżywania głębokich emocji, wrażeń i wszelkiego zainteresowania światem.

Dlatego jako miejsce realizacji naszych pokazów z animowanymi bohaterami wybraliśmy właśnie kino, w którym młodzi odbiorcy mogą poczuć jego magię, poznać sztukę audiowizualną oraz zaciekawić się nauką.

Nasz multimedialny pokaz filmowy to dzieło na wysokim poziomie artystycznym. Umożliwia dzieciom przeniesienie się do dowolnego miejsca, poznanie bohaterów i zjawisk, do których na co dzień nie mają dostępu; a także doskonale kształtuje wrażliwość i rozwija wyobraźnię młodego widza.

Podstawa programowa

Nasze edukacyjne show są zgodne z aktualną podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pełen wykaz zagadnień pokrywających się z podstawą programową.

Napisz do nas

Koszyści

Rekomendacje

Jak zamawiać?